Hamburg '78

Hamburg ’78

Hamburg ’78 je plánovaný aktuálně vyvíjený addon z města Hamburg. Autoři jej popisují jako virtuální stroj času, neboť tento addon nebude ze současné doby, ale z období kolem roku 1978.

Autoři addonu jsou Rolf Westphalen a Roland Steltenpohl.

Tramvaje ve vozovně Lokstedt – Hamburg.

Addon by měl obsahovat 2 linky, které jsou vedeny následovně: Hauptbahnhof/ZOB – Rathausmarkt – Bf. Dammtor – Eimsbüttel – Lokstedt – Niendorf – Schnelsen. Celá trasa by měla být dlouhá 13,5 km přesně dle reálné předlohy. Bohužel však nebude možné porovnat reálnost tramvajových tratí s realitou, nýbrž tramvajové sítě v Hamburgu jsou již minulostí. Tramvaje byly postupně nahrazovány autobusy.

Tramvaj typu V6E

Jednalo se o poslední typ tramvaje, který byl v Hamburgu provozován. Tento vůz bude součástí addonu a můžeme se těšit na opravdu detailně zpracovaný model. Přesvědčte se sami.

Stanoviště řidiče. Co víc dodat, jedním slovem, nádhera.
Detailně zpracovaný interiér s perfektním osvětlením.
Detailní záběr na elektrické spřáhlo

Další informace a galerii reálných fotografií tramvaje V6E naleznete na V6E.de.

Žádné přídavné vozy, s jednou výjimkou

V roce 1978 nebyla používána žádná přídavná vozidla. Proto také součástí addonu nebudou žádná další vozidla k dispozici. Máme tu však jednu výjimku. Existoval solný vůz s evidenčním číslem 4992, který se používal především v zimním období. Musel se připojovat jen k těm typům tramvají, s elektrickým spřáhlem kvůli osvětlení, protože jak můžete vidět níže, vůz není napájen z troleje.

Solný vůz ev. č. 4992, který byl napájen pouze prostřednictvím elektrického spřáhla.

Stroj času potřebuje čas

Autoři o projektu říkají, že je teprve na začátku. Datum vydání je hodně závislý i na samotném vydání kompletního LOTUSu. Autoři také děkují samotným vývojářům za možnosti implementace funkcí, jako je například výše zmíněné elektrické spřáhlo.

Jaký máte názor na tento projekt? Na našem diskuzním fóru již máme založené téma 😃