Marcel Kuhnt dnes

20 let zkušeností aneb příběh vývojáře

Text byl přeložen z oficiální stránky LOTUS.

Na začátku to byly jen papírové modely, lepidlo a Lego. Hodně Lega o Velikonocích, narozeninách, Vánocích a prázdninách. Bydleli jsme na Německém ostrově Sylt v roce 1990. A moji prarodiče mi pravidelně dávali lego a kartonové modelářské listy. Kompletace modelů mi však nestačila. Chtěl jsem kdysi své oblíbené letadlo vyrobit z Lega a jezdit metrem. No a tak jsem vyrobil model letadla BN-2 Islander z Lega a vytvořil papírový model metra. Celý můj dětský pokoj byl tehdy jedním velkým multifunkčním simulátorem se zastávkami, stanicemi, autobusy, letištěm, letadly a všeho, do čeho jsem dal srdce. Tehdy jsem i pobýval u metra U7, konec Spandau. V té době jezdily školní autobusy typu SD. Ve skutečnosti bych v tomto okamžiku měl přestat vyprávět, protože vše ostatní, co následuje, již není překvapením. Ale jsem sám zvědavý, co jiného mohu odhalit z mé minulosti.

Marcel Kuhnt

Marcel Kuhnt jako dítě

První počítač

Jak dále píše Marcel na oficiálním webu, před více, než 20 lety přesvědčil své rodiče, aby mu pořídili jeho první počítač. Jednalo se Packard Bell J179 s procesorem na frekvenci 166 MHz a 2GB pevným diskem. V závislosti na to o několik dní přišel Microsoft Flight Simulator 1995. Tou nejlepší věcí na tom bylo to, že bylo možné importovat vlastní modely.

A netrvalo dlouho, než Marcel vytvořil první model letadla Islander.

Flight Simulator 98 a 2000

Základní vylepšení třetí generace Flight Simulatoru se týkala především možností k vytvoření komplexnějšího prostředí a realističtějších modelů.

Microsoft Train Simulator, neboli MSTS

V roce 2001 byl vydán MSTS. Jedná se o vlakový simulátor umožňující simulaci řízení různých lokomotiv, hnacích vozidel a řídicích vozů na vysoce realistických trasách. Opět bylo super, že hra umožňovala vytvářet vlastní modely a tak Marcel opět na nic nečekal.

Grundorf train, nápad z roku 1997 koncipovaný na Grundorf simulator nebo-li autobusový a vlakový simulátor.

MSTS Addon – Berlínská linka U2

V roce 2003 začal Marcel pracovat na prvním metru do MSTS. Celková mapa s modelem vlaku nebyla však moc propracovaná.

Trainz Railroad Simulator 2004

Píše se rok 2005 a vychází první reálná trasa metra U7 jako addon pro TRS 2004, který obsahoval realistické tunely, vlaky a traťová návěstidla.

S rostoucími zkušenostmi se kvalita veškeré práce Marcela postupně zlepšuje.

Flight Simulator 2004 a Flight Simulator X

Kvalita počítačových her se postupně zvyšuje a s tím i Marcelova tvorba.

2007 aneb první vydělání peněz

Marcelova první spolupráce s firmou Helgoland and Inselhüpfen (German Airfields 1) přinesla první zkušenosti v komerční sféře.

 

OMSI – Der Omnibus Simulator

Během roku 2007 se také uskutečnily první experimenty v první vlastní 3D hře. Začal vývoj OMSI.

Po dlouhých 4 letech vývoje se v roce 2011 vydalo OMSI jako první autobusový simulátor, který umožňuje jakoukoli customizaci.

Možnosti simulace OMSI byly však brzy vyčerpány a značně omezeny. Proto započal vývoj OMSI 2, který nově obsahoval dlouho očekávané kloubové autobusy a mnohé další vylepšení. V roce 2013 tedy přichází OMSI 2, které se rozrostlo po celém světě a sklidilo celosvětový úspěch. Obrovská komunita, včetně CZ/SK, neustále vyvíjí nové modely, mapy a další různé addony, které se hrají do dneška!

Hlavním tahákem OMSI 2 byly kloubové autobusy…
…a i díky tomu můžeme ve hře řídit autobusy jako tento tříčlánkový Van Hool.

LOTUS – další krok

V roce 2014 Marcel Kuhnt zakládá společnost Oriolus Software GmbH spolu s Janine, která se připojila k týmu při vývoji OMSI 2. Mimochodem, o zmíněné společnosti píšeme zde.

Jejich prvním projektem je LOTUS, který si klade za cíl spojit OMSI 2 s ostatními dopravními prostředky.  V kostce se jedná o projekt, který si klade za cíl vytvořil hru, která spojí všechny dopravní prostředky do jednoho uceleného celku. Autoři říkají, že LOTUS bude skvělý a bude to projekt na mnoho let, aby to stálo opravdu za to.